شنبه, 21 تير 1399
    /  4
عنوان : برنامه ریزی فاضلاب شهری (شهر صالح آباد)
کد خبر : ۲۳۰۴
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ 
ساعت : ۱۱:۳۷:۴۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

سالی که نکوست از بهارش پیداست

مقارن با اولین روز کاری شهردار جدید شهر صالح آباد آقای علیرضا فعله گری با حضور ایشان جلسه ای با مدیرعامل ، قائم مقام و معاونین واحدهای مختلف اداره آب و فاضلاب استان همدان به همراه رئیس اداره آبفای شهرستان بهار، بخشدار محترم، کارشناسان شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر، ریاست اداره آبفای صالح‌آباد و نماینده پیمانکار در خصوص پروژه خط انتقال و شبکه فاضلاب شهری در محل شهرداری تشکیل گردید.

در این نشست آقای مهندس سیدهادی حسینی‌بیدار مدیرکل امور آبفای استان با ذکر دشواری های بسیاری که در مسیر اجرای پروژه فاضلاب صالح‌آباد بود خاطر نشان کرد:

«در طی ادوار گذشته پیگیری‌های بسیار زیادی در شبکه فاضلاب شهری دخیل بوده ، و با همکاری و همدلی مسئولین امر امروزه در آستانه به ثمر نشستن این مهم می باشیم و مردم باید شکرگزار این اقدام بی‌سابقه باشند که نتیجه اعتقاد بر کارکرد تیمی است نه تفکر مدیریتی، چرا که در این بین کارشکنی های بسیار زیادی در پروژه فاضلاب صالح‌آباد دخیل بود که با همکاری مضاعف مسئولین و شهروندان با توجه به اینکه این نوع نحوه اجرا در کشور بصورت اولین  بار است که اجرا می گردد امید آن می رود که انشاء ا... باید کاری کنیم که برای تمام کشور الگو باشد».

همچنین آقای علیرضا فعله‌‌گری شهردار صالح‌آباد نیز با بررسی دقیق و موشکافانه مسائل با ذکر چند سوال از مدیریت محترم و معاونین محترم آب و فاضلاب که آیا شیوه اجرای پیمان تاکنون در جایی صورت پذیرفته تاکید کردند از هرگونه مسئله ای که باعث ضرر و زیان شهروندان گردد و یا اجرای آن به صورت آزمون خطا باشد باید جداً خودداری گردد.

آقای فعله‌گری یکی دیگر از مسائل را با توجه به افزایش قیمت قیر و هزینه‌های آسفالت ریزی مجدد و ترمیم معابر خواستار دقت در تعیین مسیر حفاری شد که در این بین با دریافت قول مساعدت از سوی دکتر پورمختار نماینده محترم مردم در مجلس و همچنین بخشدار محترم در رابطه با بحث قیر و آسفالت بتوانیم عملیات ترمیم را به خوبی انجام دهیم.

رئیس محترم شورای اسلامی شهر  با بیان اینکه کل پروژه در ۲۵ کیلومتر، و در چهار فاز می باشد عنوان نمودند برای استارت کار فعلاً مقدار دو و نیم کیلومتر از آن انجام خواهد پذیرفت و خاطر نشان کرد که سهم امتیاز فاضلاب خانوارها به صورت دفترچه اقساط به ایشان تحویل می گردد.

و همچنین ۱.۵۰۰ انشعاب در فاز اول پروژه تحویل شهروندان خواهد گردید که در حدود ۳۱ میلیاردریال هزینه در پی خواهد داشت.

در پایان جلسه مقرر گردید رئیس محترم آبفای شهر صالح آباد مسیرهای فاز اول پروژه را به صورت کامل با تعیین میزان  حفاری در قسمت های خاکی، آسفالت و... به همراه طول و عرض و ارتفاع به شهرداری اعلام نماید تا شهرداری بتواند پس از اخذ مجوزهای مربوطه نسبت به صدور مجوز در کمترین زمان ممکن اقدام نماید.

همچنین کلیه مسئولین اعلام داشتند که اجرای پروژه بزرگ فاضلاب شهری شهر صالح آباد که نوید بخش بیشتر شدن وضعیت بهداشتی شهروندان می باشد و نیازمند صبوری و شکیبایی مردم در مدت زمان اجرای پروژه که حدود 2 الی 2/5 سال می باشیم.

منبع: روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر صالح آبادبازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0