پنج‌شنبه, 2 بهمن 1399
  • ساعت : ۱۱:۱۲:۰
  • تاريخ :
     ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ 
  • کد خبر : ۲۳۵۳
پیام تسلیت شهردار و شورای اسلامی شهر صالح آباد به مناسبت رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران

بسم الله الرحمن الرحیم

پیام تسلیت شهردار و شورای اسلامی شهر صالح آباد به مناسبت ارتحال امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد

14خرداد 1368 روز وصال عاشق بی قرار به یگانه معبودش ، روز ماتم ملتی در سوگ جانگداز فراق محبوب خود ، روز وداع ملتی با مقتدای خویش و روز درک عمیق احساس تنهایی و یتیمی دلهای روشن و بیدار جهان اسلام بود .آن روز ، روز عزای بزرگ عالم اسلام ، روزی که پیر و جوان در مصیبت جانکاه غروب خورشیدی که به واسطه طلوعش در جای جای جهان هستی هزاران چشمه نور جوشید ، صاحب عزا شدند و گریستند . سراسر ایران اسلامی سیه پوش شد و ضجه و شیون مردان و زنان در هر کوی و برزنی در این مصیبت بزرگ جاری گشت .

15 خرداد 1342 نیز نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملتی علیه استبداد و استعمار است که با نام و اندیشه و راه امام خمینی رحمه الله علیه پیوندی از یاد نرفتنی دارد.

سی و یکمین سال از عروج ملکوتی بنیانگذار انقلاب، حضرت امام خمینی ( ره) مصلح کبیر قرن و طلایه دار اسلام ناب محمدی(ص)، رهبری که نامش یادآور عظمت تشیع و قبله آمال مسلمین جهان است می گذرد، بزرگ مردی که یادش غرور و شخصيت و خودباوري و اميد را در دل ملل ستمدیده جهان زنده می کند. پیر فرزانه ای که با رهبري و هدايت انقلاب عظيم امت خداجوي، پرچم قرآن را در جهان به اهتزاز درآورد، و آنچنان رسالت تاریخی خود را با تکیه بر اسلام ناب محمدی(ص) به انجام رساند‌ که ملت ایران این عزت مداری و ذلت گریزی را تاکنون در هیچ ورقی از تاریخ خود به چشم ندیده نقش بنیانگذار جمهوری اسلامی در پیروزی ملت رشید ایران آنچنان رفیع و استوار است که به فرموده مقام معظم رهبري: اين انقلاب بي‌نام و نشان او در هيچ جاي جهان شناخته شده نيست.   راه و ياد امام جاودانه است، امروز ما به عنوان وارثان این میراث گرانبها و ارزشمند، وظیفه سنگین محافظت، پیراستن و آراستن این شجره طیبه را به عهده داریم که باید پاسدار و قدردان آن باشیم 

ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره)، سالگرد مصیبت عظمای ارتحال ایشان و نیز یادبود شهدای والامقام 15 خرداد را به مقام معظم رهبری حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای ( مدظله العالی ) و مردم همیشه در صحنه ایران به ویژه مردم شهید پرور و ولایتمدار شهر صالح آباد تسلیت عرض نموده و امیدوارم فرزندان امام (ره) در پرتو اندیشه امام خمینی (ره) با پیروی از معنویات رهبر فرزانه انقلاب ، از سربازان و زمینه سازان حکومت علوی حضرت ولی عصر عجل ا... تعالی فرجه الشریف باشند .

 

                                           شورای اسلامی شهر صالح آباد                                                                                         مهدی سحاب روشن

                                                                                                                                                                                        شهــردار صالح آباد

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.7.14.0
    V5.7.14.0